O nas

Nasza misja

Bardzo ważna dla nas jest poprawa jakości życia pacjenta. Dzięki rzetelnej diagnostyce  i indywidualnym podejściu do pacjenta jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie sprostać Państwa wysokim oczekiwaniom. Ddbamy o to aby Nasi pacjenci na każdym etapie leczenia otrzymywali pełne i zrozumiałe informacje. Dzięki pracy naszego zespołu, zarówno pacjent jak i jego rodzina uzyskują wsparcie, edukację i program profilaktyki.Nasi specjaliści wykorzystują nowoczesne metody, zaawansowane produkty,często wysokospecjalistyczne technikioraz stosują właściwe leczenie coznacząco skraca czas powrotu do pełnego zdrowia.

Nasz zespół

Dr n med. Maciej Zieliński

Chirurg ogólny i naczyniowy

Specjalista z zakresu chirurgii ogólnej, naczyniowej, mikrochirurgii i chirurgii plastycznej.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, od początku kariery związany jest z Kliniką Chirurgii Ogólnej i Naczyń. Posiada specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej i  naczyniowej. Odbywał staże i szkolenia z zakresu chirurgii ogólnej, naczyniowej, mikrochirurgii i chirurgii plastycznej w renomowanych ośrodkach europejskich i w USA.

W latach 2001-2002 pracował w Laboratorium Mikrochirurgicznym Departamentu Chirurgii Plastycznej Cleveland Clinic Foundation w Ohio USA. Prowadził tam pracę naukowo-badawczą z zakresu neuropatii cukrzycowej, transplantologii, urazów nerwów obwodowych oraz zaburzeń mikrokrążenia. Na dorocznym Dniu Nauki CCF otrzymał II nagrodę w kategorii badań klinicznych za rok 2002, za projekt badawczy dotyczący diagnostyki „DiabeticEntrapmentNeuropathy”.

W roku 2003 został wyróżniony przez najwyższe władze Poznańskiego Uniwersytetu Medycznego przyznaniem Nagrody Rektorskiej za osiągnięcia w nauce. W latach 2003-2005 przebywał na stażach w USA kształcąc się w zakresie mikrochirurgii, chirurgii naczyń, VAC-terapii oraz chirurgii nerwów obwodowych. Jako pierwszy w Polsce wprowadził i spopularyzował VAC-terapię oraz mikrochirurgiczną technikę odbarczania nerwów w leczeniu neuropatii cukrzycowej. Wykonuje całokształt zabiegów z zakresu szeroko rozumianej chirurgii naczyniowej. Jego zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia leczenia stopy cukrzycowej, tętniaków aorty brzusznej i zakażeń protez naczyniowych, oraz zastosowania technik mikrochirurgicznych, dostępów do hemodializ, a także VAC-terapię i leczenie ran.

Jest autorem  lub współautorem ponad 100 prac naukowych (w tym 14 opublikowanych za granicą), oraz rozdziałów podręczników. Aktywnie uczestniczy w konferencjach naukowych polskich i międzynarodowych, prezentując swoje prace. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych oraz członkiem i koordynatorem kilku międzynarodowych zespołów prowadzących badania kliniczne.

Dr n med. Igor Jeremicz

Specjalista chorób wewnętrznych i kardiolog

Specjalista z zakresu chorób wewnętrznych i kardiologii.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Dwustopniową specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych przeprowadził pracując na Oddziale Chorób Wewnętrznych z pododdziałami Neurologii i Stacji Hemodializ w Słupcy w 2001 roku.

Staż specjalizacyjny z zakresu kardiologii ukończył na Oddziale Kardiologii w Kaliszu egzaminem specjalizacyjnym w 2006 roku.

Od roku 2007 związany z spółką NAFIS S.A. specjalizującą się w prowadzeniu Ośrodków Kardiologii Sercowo-Naczyniowej.
Wykonuje zabiegi z zakresu kardiologii interwencyjnej (angioplastyki wieńcowe). Zajmuje się kompleksową diagnostyką, również echokardiograficzną chorób serca. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu opornego na terapię nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej i nabytych wad serca dorosłych.

Karolina Piskorz-Kryk

rehabilitantka

Terapeuta w leczeniu obrzęku limfatycznego.

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego  w Poznaniu – mgr fizjoterapii.

Długoletnie doświadczenie w zakresie leczenia obrzęku limfatycznego w Hospicjum Palium w Poznaniu. Od 2008 roku dyplomowany terapeuta w leczeniu obrzęku limfatycznego.

Uczestniczka licznych warsztatów z zakresu leczenia ran i owrzodzeń, kompresjoterapii oraz kursu KinesiologyTaping, Odbyła szkolenia z zakresu wykonywania pomiarów i indywidualnego doboru specjalistycznej odzieży kompresyjnej Jobst Instytut. Swoją wiedzę poszerza uczestnicząc regularnie w krajowych i międzynarodowych konferencjach z zakresu rehabilitacji, rehabilitacji onkologicznej, limfologii oraz flebologii. Od wielu lat jest Członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu oraz członkiem Krajowej Izby Fizjoterapeutów.

Ukończyła wiele kursów dotyczących rehabilitacji ogólnoustrojowej m.in. technik energizacji mięśni, masażu głębokiego, drenażu limfatycznego, kompresjoterapiii, masażu klasycznego z akupresurą, wszystkich stopni leczenia kręgosłupa metodą McKenzie, kinesiologytaping i innych. Od 2009 r. jest wykładowcą na Uniwersytecie Medycznym i w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii na kierunku Fizjoterapia.

Tomasz Koperek

rehabilitant

Masarzysta i rehabilitant.

Absolwent Wojskowej Szkoły Medycznej w Warszawie. Masażysta i rehabilitant, pasjonat medycyny wschodu. W 2000 ukończył szkołę medycyny chińskiej we Wrocławiu. Od 2005 utrzymuje bliski kontakt z nauczycielami medycyny naturalnej z Japonii, gdzie pobiera od nich nauki. Od 2015 zajmuje się refleksologią i homeopatią oraz ziołolecznictwem.

Z powodzeniem pomaga w bólach kręgosłupa leczy ostrogi, migreny, rwę kulszową i barkową. Zwolennik medycyny holistycznej.

Joanna Przybylska

pielęgniarka, terapeutka

Specjalista w zakresie pielęgniarstwa operacyjnego.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 2019 roku magister pielęgniarstwa.Na przestrzeni ostatnich lat doskonaląc swoje umiejętności ukończyła następujące kursy : bezpieczna obsługa urządzeń ciśnieniowych, ochrona radiologiczna pacjenta, kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego, kurs doskonalący z zakresu procedur endowaskularnych oraz kurs w zakresie szczepień ochronnych. Specjalista w zakresie pielęgniarstwa operacyjnego . Bogate doświadczenie w zabiegach kardiochirurgicznych, chirurgicznych, ortopedycznych, ginekologicznych, onkologicznych, urologicznych oraz znajomość zabiegów małoinwazyjnych- endowaskularnych. Znawca medycyny naturalnej, terapii manualnej- specjalizuje się w terapii czaszkowo- krzyżowej Upladger’a(CranioSacralnaUpladger’a).

Violetta Wachowska

pielęgniarka

Specjalista z zakresu pielęgniarstwa: zachowawczego, epidemiologicznego i chirurgicznego.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Magister zdrowia publicznego. Specjalista z zakresu pielęgniarstwa: zachowawczego, epidemiologicznego i chirurgicznego z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem zawodowym.

W 2015 r. aktywnie uczestniczyła w tworzeniu pierwszego w Polsce Oddziału Leczenia Ran Przewlekłych oraz brała udział w Programie Kompleksowego Leczenia Ran Przewlekłych.

Jest członkiem wielu towarzystw medycznych, w tym Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran. Od wielu lat specjalizuje się w pielęgnacji ran przewlekłych wymagających indywidualnego podejścia do pacjenta.

Doskonaląc swoje umiejętności odbyła staże zagraniczne w szpitalach  m.in. w Austrii oraz w Czechach, a także uczestniczyła w międzynarodowych konferencjach poświęconych współczesnym metodom pielęgnacji trudno gojących się ran oraz szkoleniach z tego zakresu.

Kamila Szulc

podolog

Specjalista podolog.

Absolwentka  Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. 

Od 20 lat związana z branżą medyczną. Pracowała w kilku firmach  medycznych w różnych obszarach terapeutycznych. Swoją szeroką wiedzę i doświadczenie w dziedzinie specjalistycznych opatrunków oraz opieką nad ranami przewlekłymi zawdzięcza przede wszystkim wieloletniej pracy w firmie Convatec.

W 2017 roku ukończyła studia podyplomowe z Podologii Praktycznej w Wyższej Szkole Edukacji Zdrowia i Urody w Poznaniu.

Od 3 lat prowadzi praktykę podologiczną oraz zajmuje się leczeniem trudnogojącychsię ran prowadząc szkolenia, warsztaty i wykłady z zastosowania opatrunków specjalistycznych oraz urządzeń do terapii podciśnieniowej. W pracy podologa wykorzystuję szeroko zdobytą wiedzę i praktykę związaną z problemem Zespołu Stopy Cukrzycowej.

Karolina Zielińska

manager

Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu ze specjalizacją Marketing Międzynarodowy. Wieloletniej praktyce w korporacjach zawdzięcza umiejętność organizacji pracy oraz kierowania zespołem. Specyfikę branży medycznej poznała uczestnicząc w kursach Zarządzanie w Służbie Zdrowia organizowanych przez Studium Prawa Europejskiego.

W Centrum Medycznym VASOMED odpowiedzialna za organizację pracy lekarzy, pielęgniarek i terapeutów oraz recepcji, kontakty z pacjentami oraz przyjazną atmosferę i komfort.